Ürünler


30 kVA Statik Regülatör

30 kva statik regülatör

statik regülatörün çalışma sistemi klasik otomatik servo voltaj regülatörlerinden farklıdır. Otomatik servo voltaj regülatörlerinde (OVR) servo motor ile yapılan sarım sayısı değişiklikleri, SVR’de tristörler ile tamamen elektronik olarak yapılmaktadır. Bu ise değişimlere verilen cevabın hızındaki artışın en önemli nedenidir.

Statik regülatör genel özellikleri;

● Geniş giriş gerilimi aralığı
● Güçlü çıkış gerilimi kararlılığı
● Mikroişlemci kontrollü
● %300’e varan aşırı yük dayanıklılığı
● Gerilim dalgalanmalarına hızlı cevap
● Yüksek verim
● Hava koşullarına direnç: Yüksek nem ve ısıda çalışabilme
● ISO 9001 ve TSE standartlarına uygun 2 yıl tam garanti
● 10 yıl yedek parça temin garantisi
● Deneyimli teknik servis desteği

Şebeke ile tüketici cihaz arasına bağlanan Statik Voltaj Regülatörü (SVR), tüketici cihazı şebeke düzensizliklerinden korur.

Sargı değiştirme prensibinde çalışan SVR, tüketici cihazı kendi içindeki oto trafonun sargılarından besler. Şebeke geriliminde oluşabilecek düzensizlikleri de sargı değiştirerek tüketici cihazlarının (Motor,doğrultucu,klima vs.) güvenli şekilde çalışmasını sağlar.

Aşırı yük (anma yükünün %150’sinden büyük) olması halinde tüketici cihazları, şebeke tolerans içinde ise bypass üzerinden doğrudan doğruya şebekeden beslenirler; durumun normale dönmesi ile tüketici cihazlar yeniden SVR üzerinden beslenirler.

Mekanik bir düzenin yapacağı değişiklik yerine, doğru tetiklenen hızlı tristörler en hızlı cevabın oluşmasını sağlamaktadır. Ayrıca mekanik ekipmanda oluşacak aşınma, kalibrasyon gereksinimi, bakım gereksinimi gibi durumlardan da kaçınılmış olunur.

Elektronik aşırı akım ve kısa devre korumalar mevcuttur.

Ön panel ise çalışma durumunu, limit dışı durumları, by-pass durumunu, alarm durumlarını ve alarmın cinsini bildirir.
Statik regülatör sistemlerimiz Talebe göre, 19″ rack mount tipi, tekerlekli bireysel kullanım tipi ve endüstriyel kullanım tipi üretilebilmektedir.

FCM Regülatör ile düzensiz enerjiye son.

Statik Regülatör

Statik Regülatör Nedir

Günümüzde elektrik cihazların hassasiyeti regülatör teknolojisinde de bir takım yenilikleri beraberinde getirmiştir.

Daha hızlı voltaj regülatörleri kullanmak regülasyon hızını artırmak voltajı mili saniye gibi düşük bir zaman diliminde stabilize edebilmek bir gereklilik olmuştur. FCM Statik regülatör sistemleri içerisinde tamamen elektronik olarak çalışan regülasyon ünitesi ile kritik cihazlarınıza üstün performans sağlar.

Trifaze statik regülatör olarak  30 kva statik regülatör sisteminden 2000 kva statik regülatör sistemine ulaşmak mümkündür. Bir çok sanayi kuruluşunun en önemli sorunlarından biri olan elektrik voltajındaki istikrarsız dalgalanmalar günümüz hassas elektronik sistemleri için ciddi bir tehlike oluşturmaktadır.

Ülkemizin enerji alt yapısı konusunda uzun yılların verdiği bilgi birikimi ile detajlı bilgi sahibi olan FCM Regülatör sistemleri klasik servo regülatör sistemlerine göre çok daha hızlı statik voltaj regülatörü sistemini geliştirmiştir. 2004 Yılından bu yana bir çok alanda ve saha test edilen ürünlerimiz üstün performansı ve hızlı voltaj düzenleme özelliği ile kendi alanında tercih edilen bir konuma ulaşmıştır.

Statik Regülatör fiyatları

Klasik servo regülatör ve mikroişlemcili regülatör sistemlerine göre %60 daha maliyetli olan statik regülatör sistemleri işlevselliği bakımından bu farkın hakkını verebilmektedir.  Binlerce dolarlık yatırımlarınızı korumak için kullandığınız regülatör sistemleri içerisinde en güvenilir sistem kesinlikle statik regülatör sistemleridir.

Detaylı fiyat bilgileri için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Ups